רפורמת הרעש: תקנות 11-13 איסור הפעלת מפוחי עלים

הודעה חשובה: אתר "שיתוף הציבור" אינו גורם מוסמך לתשובות אודות תקנות הרעש כפי שהן ישומות בחוק. רק המשרד המחוקק, המשרד להגנת הסביבה מוסמך לכך. לכן, שאלות שיתקבלו אודות יישום החוק יופנו לגורם הרלוונטי במשרד להגנת הסביבה, רק כאשר שתתקבל תשובה היא תפורסם באתר שיתוף. אנו ממליצים לפנות ישירות לפניות הציבור של המשרד במייל: pniot@sviva.gov.il, או לחילופים ליצור קשר טלפוני עם המוקד שלהם בטלפון 6911*

20/5/12: הדיון נסגר, הערות גולשים נוספות לא יועברו למשרד.

תיקון תקנה 11

9. בתקנת משנה 11(1), המילים "במקום כמפורט בתקנה 3(א)(1)-(3)" - יימחקו.

הוספת תקנה 13א

10. אחרי תקנה 13 לתקנות העיקריות יבוא -

ציוד גינון ומפוחי עלים

13א. (א) לא יפעיל אדם ולא ירשה לאחר להפעיל ציוד גינון הגורם לרעש באזור מגורים בין השעות 19:00 ל- 7:00 בבוקר בימי חול, ובין השעות 17:00 ועד 9:00 בבוקר בערבי ימי מנוחה.
(ב) לא יפעיל אדם ולא ירשה לאחר להפעיל מפוח עלים באזור מגורים; לעניין תקנה זו, "מפוח עלים"- מכשיר ממונע המשמש לאיסוף עלים, לניקוי רחובות, חצרות וכיוצא באלה, באמצעות נשיפה של אוויר."

תחילה

11. (א) תחילתן של תקנות אלה 90 ימים מיום פרסומן.
(ב) על אף האמור בתקנת משנה (א) תחילתה של תקנה 8 לתקנות אלה חצי שנה מיום פרסומה. הוראת מעבר 4. על אף האמור בתקנה 8 לתקנות אלה, ובכפוף להוראות תקנה 10 לתקנות העיקריות, רשאי אדם להפעיל מערכת אזעקה קולית הגורמת לרעש בכלי רכב, עד תום 4 שנים מיום תחילתה של תקנה 8 לתקנות אלה, אם מערכת כאמור הותקנה ברכב לפני יום תחילתה של התקנה.

עירית חולון מפעילה מפוח עלים בגינות ציבוריות

ידוע לי שקיים חוק שאוסר שימוש במפוח עלים בגינות ציבוריות. אך הדבר לא חל על עירית חולון.הם לא שמעו על החוק הזה עובדי הקבלן שלעירית חולון מעסיקים עובדים בגינות ציבוריות שמפעילים את המפוח עלים. המפוח עושה יותר זיהום אויר ומלכלך מאשר מנקה עושה יותר נזק מתועלת.מקומם רק לחשוב על מי שהמציא את הדבר הכי מטומטם שיכול להיות מפוח עלים שזה דבר נורא גם הרעש וגם הזיהום שהוא יוצר מכניס לתוך הבית שלי לכלוך ולתוך החצר שלי הפרטית. שהערתי לעובד הוא מצפצף עלי וצוחק ונהנה ממש לגרום לי לבל של לכלוך ורעש. מדוע עירית חולון ממשיכה עם המפוח גם שפניתי למוקד והסברתי להם .לא מעניין אותם לגבי החוק והמטרד והזיהום הזה .מה עושים עם העיריה שלא מקיימת את החוק????אודה לכם אם תתיחסו בדחיפות רבה.אני סובל מאוד לעיתים קרובות מהעובדים שפעילים את המפוח ממש ליד הבית שלי. אם למישהו יש רעיון בנדון אודה לכם. בברכה רמי יונאי on1913@walla.com

מה עושים עם שכן שקם ב7 בבוקר ומתחיל

לעבוד עם המפוח עלים בדיוק מתחת לבית שלי בכוונה! (סיכסוך עתיר ימים...שלא קשור למפוח אבל המפוח זה הטריק החדש להצקות)

מפוח עלים

מי מפקח על התקנה כשקבלני העירייה עובדים עם המפוח האם פקחי העירייה יודעים זאת?

אכיפת שימוש במפוח

להתקשר למשטרה

האם מותר להשתמש במפוח חשמלי/בנזין השואב עלים ?

האם מותר להשתמש במפוח נשיפה חשמלי?

עבודה עם חרמש

שלום רב,
אשמח לתשובתכם האם מסגרת התקנות אוכפת גם עבודה עם חרמש?
בברכה,

יופי ליאת צלש !!! מה נעקור עשבים בידיים !!

לא מספיק החוק המגוחח והלא ישים של המפוחים את רוצא שייאסרו גם חרמשים !!
ולמה לא מגזמות ! אפשר לגזום עם מספריים ! וגם לכיסוח דשא לא צריך מכונה ! נעבוד עם מגל .
ואת ליאת תשלמי לנו על גינה של חצי שעה עבודה פי 10 כי זה . עבודת יד זה תמיד יותר יקר .
אני מניח שאת גם מהשכנים שיושבים בחלון ומלשינים על גננים שעובדים עם מפוח באין בררה אחרת .
תפנימו אן בררה אחרת !!!
לא ניתן לנקות טוף וחצץ ודשא סינטטי וגרנולית וחלוקים ומתחת למכוניות ובכלל שטחים גדולים ללא מפוח !!
ולכן לגננים שמפרנסים משפחות ומשלמים משכנתא אן בררה אלה לעבור על החוק המטופש ולעבוד עם מפוח .
סופגים פה ושם רפורט שהוא בחזקת זגל של אדם שעובד למחייתו וללא בררה עובר על חוקי המלכות בשביל ופרנס את ילדיו .
ואת עוד רוצא להוסיף ולהיתנקל לנו !
הרי ברור שהחוק היה טפשי כי גם החרמש וגם המכסחת עושות אבק ורעש ! וגם האוטובוסים והשיפוצניקים והכלב של השכן וגם התינוק של השכן וגם שואב האבק שלך ליאת עושה רעש !!! באי נוציא אותו מהחוק ואת תנקי שטיח עם חובת שטיחים ! אה רגע גם חובת השטיחים עושה רעש ואבק .

חוק חלמאי ומיתעלל !!

הכותב הנ"ל דיסלקט ולכן הוא גננן ששובר את הגב לפרנסתו

מותר להשתמש בכלי גינון חשמליים , אך לא במפוח.

לצחי הגנן. מותר להשתמש בכלי גינון חשמליים , אך לא במפוח. בין השעות 07:00 ועד 19:00 בערב. זאת למרות הרעש הרב הנגרם מהם. לעומת זאת אסור להשתמש במפוח בין היתר מאחר והוא מעלה ענני אבק דק הנישא רחוק והחודר למערכות הנשימה של הציבור, ולא רק של הגנן. החוק נועד בכדי לשמר על בריאות הציבור. ולך באופן אישי, הייתי ממליץ לעבוד עם מערכות הגנה ככפפות, נשמיות מקצועיות ואטמי אוזניים מקצועיים. והכי חשוב כובע רחב שוליים עם מגן צוואר . בכבוד רב שלום הלוי .

שלום היקר

אני מודה לך על הדאגה . כל גנן ששכל בראשו יעבוד עם ציוד מגן . לענינו : גם כלי העבודה האחרים מעלים ענני אבק ברמות שונות ומיצרים רעש . לא קיים ציוד מקצועי שקט ושלא מעלה אבק כלל . אבל עם בזיהום עסקינן המפוח מרים 99 אחוז חול וגם קצת אבק שבשימוש נכון לא יפריע לאף אחד . ולא יוצר זיהום חדש לאטמוספרה לאומת כל רכב וטרליוני מחשירי חשמל שמשחררים טרליוני טונות של גזים רעילים חדשים לאמוספרה . לצערי העיריות עשו שימוש לא מידתי עם המפוחים , מה שהביא אלינו את הגזרה הזאת . אן תחליף למפוח ולכן 100% מהגננים עדיין עובדים איתו וסופגים כנסות ! החוק הלא מידתי הפך ציבור שלם של אנשים שקורעים את הישבן בשביל להתפרנס לעברינים . אגב אני מקבל תלונות משכנים על המפוח גם עם עבדתי רק עם מגזמת וחרמש ! עשו לנו דמוניזצייה .

משהו שאני לא מבין

אני מתייחס לכל המכשירים מלבד מפוח עלים - חרמש, מכסחת דשא וכו': אין בעיה של זיהום אוויר איתם אבל הם גורמים למטרדי רעש קשים. האם אין מכשירים כאלה עם מפלט שישתיק את הרעש (כמו במנועי רכב ואופנועים)?

מדינת חלם

כמה חבל שהחוק הוא מצרות עיין של יוזמיו ולא מסיבות אמיתיות.
בגלל שכל הטוענים לחוק ויוזמיו, טוענים לזיהום אוויר ורעש שיוצר המפוח.אני רק אשאל אותם למה שלא יחזרו להתנייד ברל או עם חמור ועגלה כמו פעם.
לזיהום האוויר הרי כל מכונית כולל ההיברידיות מזהמות יותר מכל הזיהום שיוצר מםוח עלים עם האבק סביב.
המפוח בעל המנוע הכי גדול הוא כ 50 סמ"ק בעוד שהמכונית עם המנוע הכי קטן הוא 1000 סמ"ק, שזה פי 20 יותר גדול, כך שהמכונית מזהמת כמו המפוח והאבק ביחד.
אבל האבק שוקע בעוד שהגזים מהמכונית לא.
הרעש הוא ריגעי בשעות היום,בין 14:00 ל 16:00 בצהריים אני עוד איכשהוא יכול להבין,גם לא לגמרי.
למה יתנו לנו לפצל משמרות לעובדים?
אנחנו צריכים להיתארגן כל בעלי המקצוע ולידרוש, שכל חברי הכנסת והממשלה יחזירו את ריכביהם, ואת ריכבי השרד שלהם שמזהמים הרבה יותר,הם בעלי מנועים של 2500 סמ"ק ויותר גדולים, ותעשו את החשבון לבד.
רק ככה אולי חברי הפרלמנט הישראלי יעשו את עבודתם באמת.

מתוך ויקיפדיה

השפעה על הסביבה[עריכה] השימוש בכלי גינה מכניים המונעים בבנזין הוא גורם זיהום אוויר משמעותי‏[2]. הזיהום הנוצר ממפוח עלים אחד שווה לזיהום הנוצר מ-17 מכוניות‏[3]. האוויר הנפלט מן המפוח, במהירות של כ-200 קמ"ש, יוצר אבק עדין רב הנישא באוויר, ומכיל חול, צואת בעלי חיים, מזהמים הנפלטים ממפלטי מכוניות, ועוד. מפוחי עלים המונעים במנועי בנזין שתי פעימות יוצרים בנוסף לזיהום אוויר, אף מטרדי רעש קשים. זמן קצר לאחר התחלת שיווקם של מפוחי עלים בארצות הברית החלו רשויות מקומיות לאסור על השימוש בכלי זה בתחומן. ראשונה הייתה העיירה הקליפורנית כרמל-שעל-הים (באנגלית: Carmel-by-the-Sea), בשנת 1975, אחריה באה בברלי הילס בשנת 1978 ורשויות מקומיות רבות אחרות. בתחילת המאה ה-21 למעלה מ-80 ערים בקליפורניה לבדה אסרו על השימוש במפוחי עלים בתחומן‏[4]. אנשים העוסקים בהפעלת מפוחי עלים באופן קבוע במסגרת עבודתם נחשפים לסיכון בריאותי חמור‏‏‏[5]. בבדיקות שנערכו במפוחי אוויר עם מנועי בנזין נמצא שבחלקם רמת הרעש למפעיל היא מעל 110 דציבל‏‏, רמת רעש שאף חשיפה קצרה לה עלולה לגרום לנזקי שמיעה קשים.

אתה קצת הזוי

17 מכוניות שורפות ביום 170 ליטר דלק משאירות אבק צמיגים ואבק ברקסים בקמויות לא ניתפסות וכל זה בחזקת זיהום חדש שיצה מבטן האדמה ושוחרר לאויר . לאומת זאת בשימוש מושכל עם מפוח בגינה יכול להתרוממם קצת מהזיהום שאתה ועוד מליונים שחררתם לאטמוספרה ומשחררים כל יום בלי לעשות חשבון . רוב האבק הוא חול שיורד לאדמה לאחר מס שניות . נכון שעריות אסרו שימוש במפוח היות וזה אינו כלי לניכוי רחובות !!! אלה כלי לניכוי עזורים שאן אליהם גישה עם מגרפה ומטטא כגון מסלעות דשאים סינטטים טוף גרנולית ומתחת למכוניות . כל כלי הגינון שלי יחד שורפים אולי 1 ליטר של דלק ביום . כמו שאתה שורף ב10 קמ הראשונים שאתה נוסע .

שימוש במפוח עלים

בתגובה לכותב בשם אורי
מה בנוגע לאבק שמעלה המפוח לריאות שלנו ולכל חולי האסטמה שבינינו, האם אי אפשר להשתמש במפוח ששואב את האבק יחד עם העלים ולא מפזר אותו לכל עבר כולל לדרכי הנשימה שלנו?
אנא תנו דעתכם לכך לפני שבתי החולים ייתמלאו בחולים הסובלים מבעיות בדרכי הנשימה.
אני באופן אישי מקבלת את האבק לריאות כל פעם מצד אחר, משני הבניינים שלצד הדירה שלי וגם מהגינה שצמודה לבניין בו אני מתגוררת וזה חוזר על עצמו מדי שבוע .

המפוחים מזיקים לכולנו

הם גורמים לאבק לכלוך ורעש נוראים והגננים אשמים בכך
יש לקנוס את העבריינים המזיקים לכולנו

האבק שאת כל כך מתלוננת עליו

האבק שאת כל כך מתלוננת עליו מהמפוח, שוקע כ 5 דקות אחרי,עוד לפני שהוא מגיע אליך לראות,אלא אם את מפעילה את המפוח או עומדת ב2-3 מטרים לפניו.
לעומת זאת העשן מהרכבים נשאר באוויר כמספר שעות,כי הוא מתחמוצות גזים.
מפוחים או כמו שאת מתכוונת,שואבי עלים, בעבודה מסיבית כמו של איש מקצוע, שעובד בכמה גינות ביום.יעשו את אותו אבק אחרי יום או יומים עבודה,מהסיבה שסל האיסוף לא עומד בעומס העבודה,מה גם שהאיסוף הרבה פחות בשאיבה הרבה פחות יעילה,תחשבי על שואב אבק בבית.מתי הוא שואב הכי טוב?כאשר יש לו ואקום עם המשטח.עם העלים כדי לצור ואקום צריך לשאוב הרבה אדמה,שתעשה יותר אבק ונזק לשואב.
ולכל אלה שאומרים אז שישארו עלים,זה ירקב כקומפוסט,אומר דבר אחד:
לקומפוסט לוקח זמן להיווצר,אני בעד למחזר בכלל,לא רק אורגני,אבל ליצור קומפוסט צריך לעבד את הפסולת האורגנית,לא סתם להשאיר אותה להרקב.
כאשר משאירים את הפסולת האורגנית סתם ככה מפוזרת,היא מביאה מחלות מבקטריות ומזיקי קרקע.
הבקטריות שאנחנו בני האדם בשל אורך החיים המודרני כבר לא מחוסנים מפניהן,ומזיקי הקרקע שיהרסו את הגינה, כולל את עצי הפרי שהטיפול בהם דורש כימיקלים יותר גרועים מהאבק והרעש שאתם מתנגדים להם.(מזיקי הקרקע והבקטריות פיתחו חסינות לחומרים הפשוטים.)
רק לאחרונה ראיתי בגינה עץ נקטרינה שמת מתולעים שאכלו אותו מתוך הגזע, וניכנסו לגזע מהאדמה דרך השורשים, בגלל שבמשך שנתיים לא אספו את העלים היבשים ואת הפירות שנפלו."נתנו להם להירכב להירקב לקומפוסט על האדמה".
את העץ אי אפשר היה להציל כי לא היו סימנים לתולעים עד שהעץ נפל מהרוח בגלל שהיה מלא פרי,רק עז ראו את התולעים בתוך הגזע והשורשים.
אז תחשבו פעמיים מה אתם מעדיפים.

אתם מפספים את העיקר עם החוקים הטפשיים האלה.

למה נראה לכם שמפוח הוא גורם מפריע ?
בית מחוקקים יקר עזבו אותכם משטויות , קריוקי בכל שעות היממה זה מפריע
שכנים שעושים מסיבות כל שני וחמישי בבית ומפעילים מוזיקה מחרישת אוזניים- זה מפריע.
מפריע לי נערים משועממים שמעבירים את זמנם (אך ממררים את שלנו) באפרקים וגנים ציבוריים מתחת לחלונות התושבים.
אתה מתקשר למשטרה ומנסה להתיקל באוזן קשבת , כזאת שאולי גם תעשה משהו אבל אין עונה - אני לא מאשים אותם יתכן שאין חוק שמונע חלק ממטרדי הרעש.
לא רק שזה מפריע זה גם יכול להיגמר ברצח לפעמים (מישהו שמע על גדי ויכמן ז"ל?).
מפריע שאותו חבר כנסת שגר בבית פרטי או ברחוב פרטי לא יורד אל העם ומבין את כאבו ואת מצוקתו ועל כן מחוקק חוקים חסרי טעם וריח -
לא מפריע לי מפוח, מפוח = רחוב נקי וגינה מטופחת.
האזרחים רוצים שקטטטטטטט בביתם ביום ובלילה , נמאסו גורמי רעש סוציופטים למינהם שמעמידים את כולנו כבני ערובה בביתנו.

בית מחוקקים יקר - לטיפולכם.

שמעון.

נ.ב - אני מקווה שמישהו מבית המחוקקים קורא את התגובות האלה. (לדעתי לא).

אתם מפספים את העיקר עם החוקים הטפשיים האלה.

קריוקי בכל שעות היממה זה מפריע וזה יכול להגמר ברצח
אין תשובה לעלימות ואין הגנה לאזרח הנורמטחבי שרוצה לחיות חיים נורמליים

משרדים רבים מתחילים לעבוד בשעה 9, הגבלת הרעש משעה 8 בבוקר

משרדים רבים מתחילים לעבוד בשעה 9 בבוקר (פתרון לבעיית העומס בכבישים), מאידך ילדים לא הולכים לישון לפני השעה 20:00 (תינוקות ישנים בכל שעות היום) על כן מומלץ לשנות את הגבלת הרעש בין השעות 20:00 ל-08:00 (מ-8 עד 8).
לגנן, אתה יכול להתחיל את העבודה מוקדם יותר בהפעלת המים וכדומה, מותר לך להתחשב בשעות העבודה של האחרים.
מה אתה אומר אחי?

מפוח

שלום לכול המושחתים יש לי חוק אזרחי חודש לקרות את הזיין של החקים כך נוחל למנוע מחלות אולי .
אם אני לא יכול לפרנס את משפחתי בכבוד כגנן .
אז אני שואל שאלה אחת למה אתם כן מושחתים .
היום קיבלתי דוח עירית מודיעין המושחתת על הפעלת שואב עלים מכשיר חדיש העומד בתקן ארופי לזהום אוויר ורעש
המכשיר שואב את העלים לתוך שק ולא מפזר אותן
ולא מרעיש כלל 600 סיבוב לדק לעומת אחר 2100 סיבוב לדקה
השמח אם יחזרו אלי עם תשובה לפני שאני מיתפוצץ מעצבים .עם אתם רוצים מלחמה אין בעיה הבגנות מול הכנסת
נ.ב שחחתם את הקייץ .

מפוח

מי שכתב את הדוח לא יודע לקרוא .
ראה פסקה אחרונה בחוק
"ב) לא יפעיל אדם ולא ירשה לאחר להפעיל מפוח עלים באזור מגורים; לעניין תקנה זו, "מפוח עלים"- מכשיר ממונע המשמש לאיסוף עלים, לניקוי רחובות, חצרות וכיוצא באלה, באמצעות נשיפה של אוויר."

מדובראל איסור באמצעות נשיפה אתה מדבר על מפוח שואב לדעתי אין כל בעיה אם לא מאוחר לך למשפט.

מדוע התגובה המצורפת לא מוצגת?

משרדים רבים מתחילים לעבוד בשעה 9 בבוקר (פתרון לבעיית העומס בכבישים), מאידך ילדים לא הולכים לישון לפני השעה 20:00 (תינוקות ישנים בכל שעות היום) על כן מומלץ לשנות את הגבלת הרעש בין השעות 20:00 ל-08:00 (מ-8 עד 8).
לגנן, אתה יכול להתחיל את העבודה מוקדם יותר בהפעלת המים וכדומה, מותר לך להתחשב בשעות העבודה של האחרים.
מה אתה אומר אחי?

מפוח

לכבוד הגנן הנכבד, יפה כתבת, אבל למה כל כך הרבה שגיאות כתיב, ממש לא נעים לקרוא
לפחות היית מבקש ממישהו/י שיבדקו לך את מה שכתבת ויתקן לך לפני שאתה שולח את תגובתך

מפוחים

גננים יקרים,
אני מאד מעריך את עבודתכם ואת תרומתה לנוף, אבל אין פירוש של דבר שמותר לכם להרוס את איכות החיים של תושבי המדינה.
השבוע אירחתי בביתי ידידים מדנמרק. גנן ועוזרו עבדו בחצר הבניין הסמוך, האחד עם מפוח, השני עם חרמש מכאני. הרעש האדיר אילץ אותנו לסגור את החלונות ולפתוח מיזוג.
האורחים מדנמרק היו המומים. הם לא הבינו איך הרשויות מתירות לאדם זר לייצר כל כך הרבה רעש בלב שכונת מגורים שלווה.
הסברתי להם שלפחות על הנייר אנחנו מדינה מתוקנת, ושיש חוק נגד המפוחים, אך הוא לא נאכף.
לצערי, השר להגנת הסביבה, במקום להתגייס כל כולו למאבק ברעשנים למיניהם, מעדיף להתראיין ולפזר הצהרות בנושאי ביטחון לאומי, פינוי התנחלויות ושאר נושאים שלא מעניינו.
יצויין כי בדנמרק, כמו במדינות אירופה, אסור להפעיל מפוחים מכאניים, גם בעונת השיא של איסוף עלים (סתיו). השימוש מוגבל למפוחים חשמליים, ומפוחים מכאניים מותרים לשימוש רק בפארקים ציבוריים, בשעות מאד מסויימות, ובמרחק רב מדירות מגורים.

תגובה

בהמון מארות בעולם כןןןןןן משתמשים במפוח וכןןן גם בדנמרק ידידי הנכבד אם לא היית אז תלך ותראה
תוציאו גם חוק על זה שיש סופות חול וכל מני מפעלים שמזהמים את האוויר !!!!! והרעש המכוניות לא עושות לך רעש המשאיות לא עושות לך רעש העבודות בניים לא עושות לך רעש נו באמת ,יש חלונות שמונעות רעש תקנה ואז לא יפריע לך וגם לא תנשום אוויר מזוהםםםם והאורחים שלך מ"קנדה" לא ינשמו אוויר מכוניות אוויר מפעלים רעיל !!!!!!,

אני מוכן לשלם

אני גנן כבר 18 שנים ובחודשים האחרונים קיבלתי קנסות בעקבות החוק החדש,התחלתי להעסיק משקיף בשכר כן כן אתם קוראים נכון אין לי ברירה יש לי עובד חדש נוסף שכל תפקידו להשקיף ולהודיע לי אם מגיע פקח,לצערי ירדנו לתת רמה אבל אם כבר לשלם אז לפועל נוסף ולא לעירייה

אני כגנן נשברתי !!

היום קבלתי כנס 450 שח nכבוד השר !
כמפרנס יחיד בן 44 שעוסק כל חייו בגינון , אני אומר לכבוד השר : אן ביכולתי לתחזק שטחי גינון שכוללים חניונים גדולים שטחי טופ וחלוקים גרנוליט ודומיהם . התחליפים המוצעים ע"י השר הם בדיחה , השואב לא ממש שואב אך מיצר אותו רעש ואבק !!! לא ניתן לנקות את כל השטחים המוזכרים בעזרת מטאטא !! ומבדיקה שביצעתי ביחד עם מס קולגות אן שום סיכוי שלכוחות ישלמו יותר על עבודה ידנית.
רוב הסיכויים שהם יפנו לפורעי חוק או כאילו שלא משלמים מס (סודנים וערבים )
אני אנסה להיסתגל . בגילי אן המון ברירה .
אבל את כבוד השר והליכוד אנחנו נעניש . הקול שלי ושל 7 קולגות שלי (כולנו תושבי השטחים כך שאנו לא חשודים כשמולאנים ) ושל כל משפחתי הקרובה הליכוד לא יקבל .
אני מניח שגם הקול של השמאלנים מתל אביב ששמחים בגין החוק הזה לא יגיע לליכוד !
לא מעניין אותי עם תפרסמו את המסר שלי או תצנזרו אותו ! העיקר שאתם תקראו אותו !
בורא עולם יבוא חשבון עם מי שפוגע בפרנסה שלי ושל אנשים ישרים שעובדים קשה וניגזלים מסיבות פופוליסטיות .

אני כגנן נשברתי"

שלום צחי.
מסקרן אותי לדעת מי קנס אותך.

שימוש במפוח

זה ממש טיפשי האיסור הזה כיוון שמקסחת דשא גורמת יותר רעש וזיהום מאשר המפוח. ומה עם מפוח ששואב עלים ולא נושף?

חוק פופוליסטי ותו לא

הצביעות והטמטום חוגגים!!!
רוב מעסיקי הגננים מחפשים רק לחסוך על גב הגנן והגנן משתדל לייעל את עבודתו כי זמן שווה כסף.
קראתי המון תגובות של עובדי משמרות הלילה והסטודנטים שעובדים מהבית והגנן החוצפן מפר את שלוותם.
חשבתם מה מנסה לעשות הגנן???אנחנו מנסים להתפרנס ביושר.בשמש הקופחת,בגשם ובקור עושים את המיטב כדי שגינתכם תיראה במיטבה ולשמר את ריאתכם הירוקה.ולמה אני קובע שהחוק פופוליסטי??כי במשרד לאיכות הסביבה טענו שלמרות שהשיפוצניקים עם הקונגו ושאר כליהם האמתניים גורמים למטרד רב יותר והבניין בן 16 הקומות שנבנה מולנו וגורם לאבק בלתי פוסק ולרעש 18 שעות ביממה.האיש ממשרד לאיכות הסביבה קבע שהם הגיעו לכנסת עם גב חזק אבל הגננים הגיעו בלי גב חזק לכנסת ולכן "נדפקו"
אם היה ארגון גננות חזק אז היינו משאירים את כל יפי הנפש הצבועים בתוך גינות מוזנחות ומתפנקים מול המזגן בעבודות שבטוח יתרמו לעולם ירוק יותר.מה לעשות שאנחנו חים במדינת צרי עין שאם לשכן יש גנן אז הקנאה תגרום לתלונות מיותרות

תגובה

צודק בהחלט. ישנם מפוחים ששואבים ולא פולטים והרעש שהם גורמים הוא מזערי לעומת מקסחת דשא למשל

טובה היקרה המפוח ששואב וזה שדוחף זה אותו הכלי !!

כל שואב עלים מקצועי זה מפוח שהפחו לו את מיקום הצינורות .
יותר מכך כל השואבים נמכרים בקונספט של כלי דו שימושי שזה אומר שהם יכולים גם לעבוד כמפוח וגם כשואב .
גרועה מכך עבודת השאיבה נמשכת יובלות ביחס לריכוז העלים לפינה ואיסופם בעזרת מפוח דוחף .
וכמות האבק זהה !!
בעקבות החוק הזה יורדים אלי שכנים וצועקים אליי לא משנה באיזה כלי אני משתמש חרמש מגזמת....
לקוחות שואלים אותי למה אני עובד עם מגזמת מרעישה ולא עם מספריי גיזום ידניים - ואני שואל אותם למה הם לא מתנידים לעבודה על גב חמור ! לא מרעיש, לא מזהם , מאוד אורגני והוא יכול גם לקסח דשא .

מפוח ואכיפה

מה יהיה בסוף תפסיקו לקום אחד נגד השני בכל הזדמנות שיש לכם
אתם קצת מגזימים בסך הכל כלי עבודה , תתעסקו בעניינים יותר חשובים שעוזרים לכלל ישראל
ותחשבו על זה :
בכל פעם שאתם בעד החוק המשונה הזה
יש עוד אדם שמאבד את פרנסתו ללא כל הצדקה אמיתית
דיי נמאסתם תחזרו ליהדות ואהבת לרעך כמוך

מספיק עם הקנטרנות והיבבנות אן תחליף למפוח !!

התלונות שלכם מיותרות !
כל הכלים מיצרים רעש ! מאז החוק המטופש יודים אליי דירים ומתלוננים על המפוח למרות שמדובר במגזמת או מקסחת דשא !
אן דרך לתחזק גינות ללא מפוח ! התחליף המגוחח למפוח זה שואב העלים : לקחו את אותו מפוח וחיברו את הצינור לצד שיונק אויר במקום לצד שזורק אויר . ומה קיבלנו אותו רעש רק פי שלוש זמן עבודה , לא ניתן לנקות מתחת לרכבים ובתוך שיחים ! פשוט חלם
תנו לעבוד בשקט

תסבירו לי מה אני אמורה לעשות כששכן מפעיל מפוח

הגנן של השכן מפעיל קבוע פעם בשבוע בשעה 8:00 מפוח למשך 15 דקות.
מרחק אוירי של 8 מטר מחדר השינה שלי
אני עובדת משמרות לילה, והמפוח מפריע לי ב-8 בבוקר לישון.

גרה בתל אביב.

מה אני אמורה לעשות כשהוא מפעיל את המפוח?

הרי גם אם אני אתקשר ל-106 והם ישלחו ניידת ירוקה (שבטח לא עושה כלום), עד שאנשי העירייה יגיעו, הגנן כבר יסיים את עבודת המפוח.

מיותר לציין שניסיתי לדבר עם השכנים בטוב, ציינתי בפניהם שיש חוק, ופשוט גירשו אותי ולא רצו לשמוע.

שימוש במפוח עלים שפולט אבק לריאות שלנו

נעמי היקרה
גם לי יש אותה בעייה , אינני עובדת משמרות לילה , אך בימים שאני עובדת אחרי הצהריים , אני נושמת אבק שמעלה המפוח של הגננים , כל פעם מכיוון אחר , מהבניינים שבשכנות לבניין שבו אני גרה, האבק נכנס לריאות ומזהם אותן.
אנא תפני בכתב למשרד לאיכות הסביבה ואולי הפניות שלנו ייזכו לאוזן קשבת.
בכבוד רב , מיכל

כלי עבודה

הבחנתי בכך שאנשים שמעולם לא עבדו עם פלדה אינם מצליחים לראות שאופנוע הוא בראש ובראשונה תופעה מנטלית. הם מקשרים מתכת לצורות נתונות; צינורות, מוטות, קורות, כלי עבודה - כולם קבועים ובלתי ניתנים להפרה, והם חושבים על המתכת כעל דבר-מה שבעיקרו הוא גשמי. אולם אדם שעובד במכונאות או ביציקה או בנפחות או בריתוך רואה "פלדה" כחסרת כל צורה. פלדה יכולה להיות בכל צורה שתרצה אם אתה מוכשר דיו, ובכל צורה חוץ מזו שתרצה במידה ולא. - רוברט מ. פירסיג מתוך הספר 'זן ואמנות אחזקת האופנוע'

פשוט מחדל, יש חוק ואף אחד לא רוצה לאכוף אותו

לא צריך לשכנע כמה רע המפוח הזה "יש חוק"

אין חוק,יש צחוק:המפוחים מנפחים המוח,אזעקת מכוניות מעירה משינה ..

הגננים מגיעים כל שבוע(לכל בנין שבוע אחר).ובשעה 7 מתחילה מנגינת המפוח.אבק ועלים פורחים ממלאים את מגרשי החניה.
אל המפוחים מצטרפות המכסחות והמשורים הגוזמים.התזמורת הזו נמשכת שעות ארוכות.לעיתים עד 2 בצהריים!!!
אין חוק ואין תקנה.יש צפצוף ארוך של כל בעלי המלאכה על החוק ועל המחוקק.אין עיריה ואין ממשלה ואין סדר!
מדוע לא לחזור לשיטות הישנות?! גם כיום מועסקים מטאטאי רחובות שמנקים את המדרכות. אילו רצו השלטונות בטובתו של האזרח היו מעסיקים מאות אנשים שזקוקים להכנסה הזו.גם במדרכות וגם במגרשי החניה. ואם אינכם מעוניינים בכך,אפשר להפעיל את מכונות הטאטוא העירוניות שעות נוספות.הן עושות את העבודה במהירות ובשקט יחסי למפוחים הרעשניים.הלא משלמים אנו מסים לעיריות ולממשלה.האם לא לשם כך נבחרתם?!
אולי יתן מישהו את דעתו על מהפכה בנושא נטיעות העצים הנשירים .אין מרכזי הערים והשכונות צריכים להידמות ליער או לחורשה.יש לכרות את העצים המלכלכים את הרחובות ומטנפים בפרים את המכוניות.לא לכל דייר יש חניה מקורה...
אתפלא מאד אם מישהו מהנוגעים בדבר יקרא את שכתבתי.ועוד יותר אתפלא אם מישהו יעשה משהו לפתרון הבעיות.אנו הלא רגילים לצפצוף ולהזנחה של ערינו.
דוגמא נוספת להזנחה:צואת הכלבים נמרחת על המדרכות ומתחת לחלונות בתינו.
ועוד דוגמא:כלבים אימתניים ,ללא שום פיקוח והשגחה.

החוק לא פועל. סתם עוד חוק אחד וסתם עוד משרד ממשלתי אחד

החוק לא פועל. פניתי לעירייה ושם סיפרו לי סיפורים, שזה נדמה לי שראיתי במו עיניים את עובד ניקיון הולך עם מפוח עלים בשעה 05:40 ועל-ידו נסע רכב טיאטוא, ושעולי ראיתי אותו בחצר פרטית ולא ברחוב, ועוד סיפורים מהסוג הזה. בקיצור, אני לא יודע מה אני רואה. אחרי כמה שיחות בסגנון הזה פניתי למשרד להגנת הסביבה. משם העבירו תלונה לעיגוד הערים, ומשם לעירייה. כששוב התקשרתי בנושא במעירייה ענו לי "ה-ה, זה אתה שהתלוננתה למשרד להגנת הסביבה! קבלנו תלונה שלך". אחרי "טיפול" כזה למה אפשר לצפות ממשרד להגנת הסביבה? סתם עוד משרד ממשלתי שמבזבז תקציבים ולא עושה כלום.
כמעט כל יום אני רואה איך מפעילים את מפוח עלים במרכז העיר לפני שעה 6 בבוקר, שזה לא כל כך משנה באיזו שעה, כי מפוח עלים לא צריך לעבוד שם בכלל. העובד עובר על-יד תחנת אוטובוס כאשר ממתינים שם אנשים, שזה עוד עבירה.
אז מה יש פה?
1. גרימת רעש לפני שעה 7 בבוקר
2. הפעלת מפוח עלים בשטח מגורים
3. הפעלת מפוח עלים על-יד אנשים
מי מטפל?
אף אחד.

צרכים להפנים

אין תחליף אמיתי למפוח !!
אני גנן 20 שנה . בעבר ניקינו שטחים גדולים עם צינור מים !!
כיום הגינות יותר מורכבות וישנם שטחים שלא ניתנים לניקוי ללא מפוח כגון גרנוליט, טופ, דשא סינטטי , וחלוקים .
החוק משאיר את הגננים ובעלי הגינות ללא תחליף אמיתי למפוח . ובאין בררה אחרת הגננים הופחים לעבריינים .
לצערי כל כלי הגינון מרעישים באותה מידה ועוד לא פיתחו כלים שקטים ויעילים .
אז מה לעשות לא לגנן לא לנקות .
או פשוט כשמגיע הגנן פעם בשבועיים לחצי שעה לסגור את החלון עם הזכוכית הבידודית ולהדליק מזגן !

לגנן הוותיק, אתה מציין בדבריך

לגנן הוותיק,
אתה מציין בדבריך : "...אז מה לעשות לא לגנן לא לנקות .." - הבעיה העיקרית של גננים כמוך שהם לא מבינים את הנזקים שהמפוח עושה - הוא "מנקה" אצלך ומזהם את האוויר כמו גם מרעיש ומהווה מטרד של ממש אצל השכנים ואולי אפילו לאותו בית שאתה מגנן עבורו. תנסה להעמיד עצמך במקום אנשים קשישים, אמהות לתינוקות שלא ישנו בלילה, אנשים העובדים מהבית, סטודנטים, עובדי משמרות לילה ועוד, אשר צריכים לשאת את הרעש והזוהמה שהמפוח עושה .
יחד עם זאת כגנן שמבין את חשיבות נשורת העלים על הקרקע ,צריך לדעת שזו חשובה להזנת הקרקע, לאי חשיפת הקרקע לקרני השמש, למניעת סחף וכו'....ובעצם מהקרקע אין צורך ל"נקות" מעלים אלא רק מאזורים מרוצפים ולכך יש מטאטאים.
כבעל גינה לא קטנה ולא משתמש במפוח עלים - אני יכול להעיד שאפשר גם אחרת !!
יישום החוק (יותר נכון התקינה) חשוב ויש לאכוף אותו עד למיגור התופעה !!

צרכים להפנים

מטאטא רחב ומגרפה יעשו את העבודה הרבה יותר יעיל (הלכלוך לא יעוף לכל מיני מקומות עד שיתנקז בפח) והרבה יותר בשקט. אני לא חושב שאי פעם ניקו גינות עם מים במדינה הזאת ומי שעשה זאת הוא עבריין.

מה תומר עם אומר לך להגיע לעבודה על גב חמור ?

מכונית זה מרעיש מזהם יוצר פקקים .....
מצד שני חמור זה אקולוגי לא מזהם אפילו מיצר זבל אורגני .
תנקה אתה חניון של 70 מכוניות עם מטאטא .
ואני מניח שכשיגיע הגנן לבקר תוספת תשלום על השעות הרבות שהעבודה נמשכת תפטר אותו ותעסיק סודני שלא משלם מס .
רעש גם המגזמת מיצרת - מה אתה אומר נחזור לגזום מאות מטרים של גדר עם מספרי דשא !
סליחה על הציניות אבל כששולחים אותי לעבוד עם מטאטא מבלי להבין במה מדובר זה מרגיז

צידוק המפוחים

לגנן מאד נוח להגיד לאחרים לסגור את החלון עם הזכוכית הבידודית [חוץ מבתי עשירים אין זכוכית כזו) ולהדליק מזגן.
ראשית, התלונה נגד המפוחים היא שהם סתם מניידים לכלוך ממקום למקום ומעלי ענני אבק עד הקומה השנייה ועד למכוניות החונות בכביש.
שנית, הרעש הנוראי לא נמשך חצי שעה אלא שעות, כל פעם בבית אחר.
שלישית, בעבר ניקו במטאטא עלים או במטאטא מגרפה. שיעשו את זה גם בעתיד.
רביעית, וזה הדבר העיקרי, אל תגזמו כל כך הרבה! לא את העצים ולא את השיחים. מוציאים מים בטונות להשקות עצים, שיחים ודשא - ולאחר מכן גוזמים בפראות ובכסאח. כל ההר גיזום נשאר אחר כך על המדרכות יום יומיים ולאחר מכן העירייה מפנה - לאן? האם כל הארץ תמלא בזבל גיזום?

מפוחי עלים

צודק במאה אחוז השאלה מה אנחנו עושים בנידון כי הרי נופלים עלינו סתם !!

מפוחי עלים

באזור מגוריי שבפרדס חנה, בכל חמישי או שישי, נשמע הרעש המציק של מפוח העלים הנוראי, במשך שעה-שעתיים.
לעיתים אף מדובר בשעות הצהריים.
פנייתי במוקד המועצה האזורית "מטופלת".......

מה ניתן לעשות?

תודה רבה.

מפוח עלים על בסיס מים

שלום,
בגינה שתחת ביתי בתל-אביב עשו הבוקר שימוש במפוח עלים. כשפניתי לעיריית תל אביב בנידון, לברר איך נעשה שימוש במשהו שהוצא מן החוק, נאמר לי שמדובר במפוח שעובד על בסיס מים (ולא על אוויר) ולכן נחשב תקני מבחינת החוק ואיכות הסביבה. לדבריהם, החוק נגד המפוחים הוא בגין בעיית הלכלוך שמייצרים, ולא בשל בעיית הרעש (מפוח המים מייצר אותה מידת רעש). האם זה נכון? אני הבנתי שרעש הוא חלק מהסיבה שהוציאו את המפוחים האלו מהחוק, האם הבנתי לא נכון את הדברים?
בתודה,
נילי

הרעש הפולשני של מפוח העלים

שלום, בשבוע שעבר עבדתי בביתי עם לקוחות ופתאום החל רעש המפוח לטרטר באוזניי. לא עזרו המחאות, המפוח המשיך לטרטר ללא הרף. ברצוני לדעת מה ניתן לעשות כדי לאכוף חוק זה כהלכתו? הבעיה היא בהחלט בעית רעש מתמשך ולא לכלוך הנגרם ע"י מפוח. תודה, אילנית

עבודה במפוחים

היום (03.08.11 ) התקשרתי למוקד של עיריית באר שבע כדי להיתלונן על עבודה במפוחים שמבצע גננן מטעמה, נאמר לי במוקד שהתקנות עדיין לא נכנסו לתוקף . האומנם כך הדבר ? ואם לא מה אני אמור לעשות בעיניין ?